Обращение федерации профсоюзов Украины к Президенту Украины

Шановний Вікторе Федоровичу!

Федерація профспілок України та всеукраїнські профспілки працівників бюджетної сфери заявляють про критичну ситуацію, що склалася з грудня 2013 року в оплаті праці працівників бюджетних галузей за Єдиною тарифною сіткою. У Вашому Посланні до Верховної Ради України «Про внутрішнє та зовнішнє становище України в 2013 році» окреслено завдання щодо «визначення чіткого терміну встановлення розміру тарифної ставки працівникам І розряду ЄТС на рівні мінімальної заробітної плати, як це передбачено законодавством про оплату праці».

На жаль, це завдання не виконано - в Законі України «Про Державний бюджет України на 2014 рік» фактично легалізовано «заморожування» росту базового тарифного розряду ЄТС, розмір якого не переглянуто з 1 січня 2013 року. Внаслідок цього грошовий розрив між розмірами посадового окладу (тарифної ставки) працівника І тарифного розряду ЄТС та мінімальної заробітної плати збільшився з 295 гривень до 366 гривень, і майже 4 млн. працівників бюджетної сфери залишилися «працюючими бідними».

Федерація профспілок України та всеукраїнські профспілки працівників бюджетної сфери висловлюють глибоку стурбованість станом справ щодо оплати праці державних службовців.

З 2008 року, після замороження заробітної плати у бюджетній сфері через фінансово-економічну кризу, посадові оклади державних службовців не підвищувались навіть на рівень інфляції та рівень підвищення мінімальної заробітної плати в Україні, що призвело до того, що середня заробітна плата спеціаліста державного управління становить лише половину від середньої заробітної плати по Україні.

Враховуючи гостроту питання, просимо надати Кабінету Міністрів України доручення щодо підготовки змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2014 рік» для забезпечення реалізації вищевикладених завдань у повному обсязі, та збільшення видатків на оплату праці державних службовців.

Сподіваємося на порозуміння та підтримку.
Полный текст обращения